Jsem hloupý člověk

18. dubna 2017 v 14:21 | Ten, kdo to napsal |  Myšlenky
Pro někoho mudrc, pro jiného pí*a. Jak málo stačí k tomu, abych se stala někým jiným - stačí vyměnit pozorovatele. Kdo z nich má pravdu? Já doufám že ani jeden.

K čemu je být nesrozumitelnou menšinou, která je příliš vzdálená průměru, aby ho vůbec nějak mohla obohatit?
Filozofie, politologie, etika, estetika... dokud inspiruju jenom jiné vzdělané a otevřené lidi, není to výzva ani velký krok pro společnost.

Někdy se chovám hloupě navzdory svému intelektu. Opakuju ty samé chyby, někdy si ubližuju, podceňuju se, odkládám věci na později, málo se hýbu, ponocuju, trávím dny na internetu, trávím čas děláním zbytečností...
Je to vůbec závislé na inteligenci? Stačí inteligence k tomu, abych nejednala hloupě? Když ji neužívám v praxi, pak nejspíš nestačí. A pokud můj rozum někdy brečí nad tím, jak se chovám, nejspíš je ve mně v tu chvíli něco, co ho spolehlivě překřičí. Žeby emoce? Stereotyp? Únava?

Miluju lidi, jsou pro mě inspirativní a svou hloubkou rozmanití. Mimojiné jsem jím taky. Zajímavé je, že jednotlivec má jinou osobnost sám a v davu. Asi jsme stále tlupa lidoopů, kterým záleží na mínění kohokoliv svého druhu a zvlášť na mínění celého davu. Dřív mohl být nesoulad následován vyhnanstvím. Kolik lidí jedná přirozeně a kde je ten chtěný a oceňovaný rozum? Není projevem rozumu i hledání strategií, jak se vyhnout vyhnanství, a hraní si na někoho jiného? Nemůže být někdy prozíravé jednat hloupě? Existuje jeden jediný rozum se stejným řešením na konkrétní situaci? Co když někdo jedná tak, že to nechápu? Kdo je z nás ten hloupý? A je nutné hledat kdekoliv lepší a horší stranu? Všichni jsme lidé.
 


Komentáře

1 sarah-jance sarah-jance | E-mail | Web | 18. dubna 2017 v 17:53 | Reagovat

Hlúpy je človek až v tedy keď si chyby človek neuvedomuje, neľutuje chyby čo spravil či sa to nesnaží ani len zmeniť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama